Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
dysk sensomotoryczny
Autor Wiadomość
Anecia 

Wysłany: 2016-12-06, 09:04   dysk sensomotoryczny

Witam chciałam zapytać jaki dysk rehabilitacyjny kupić? byłam ostatnio u neurologa i powiedział żebym robiła ćwiczenia na poprawę równowagi. Nie wiem czy taki dysk z allegro może być czy lepiej w jakimś sklepie ze sprzętem medycznym?
proszę o pomoc

Ela 

Wysłany: 2016-12-06, 10:13   

Daj loink do dysku na Allegro

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Anecia 

Wysłany: 2016-12-06, 11:22   

http://allegro.pl/listing...-5-spo-1-5-1020

Anecia 

Wysłany: 2016-12-06, 11:36   

takie coś znalazłam nie wiem czy warto kupować czy lepiej sklep medyczny?

Ela 

Wysłany: 2016-12-07, 07:14   

Całkiem dobry, ale to przecieź sklep medyczny wystawia. Tyllko uwaj go, prosta rzecz, niedroga, a bardzo pomocna.
Najlepiej ustaw go gdzieś na swojej drodze i stawaj na nim przechodząc, Dluższe ćwiczenia nudzą się szybko. Tylko przy .ścianie lub meblu, żeby nie polecieć

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Anecia 

Wysłany: 2016-12-07, 07:45   

no tak właściwie racja nie wiem czemu tego jakoś nie zarejestrowałam chyba tym dyskiem się zaaferowałam tak
dziękuję za radę

LordDino 

Wysłany: 2016-12-07, 16:57   

Dużo ćwiczeń z dyskiem/ beretem jest na leżąco tylko muszą być dwa.

Nawet na nim siedzieć można pracuje wtedy kręgosłup (wiedza od rehabilitanta nie wyssana z palca).

Anecia 

Wysłany: 2016-12-07, 17:03   

Dużo pracuję przy komputerze więc pewnie będę też z tej formy korzystać. A jest jakaś strona na której są opisane ćwiczenia czy mogę ogólnie wykorzystać to co znajdę w internecie ?

LordDino 

Wysłany: 2016-12-07, 17:55   

Pewnie jest ale lepiej robić na co mamy możliwości i co nam radzą. Proponuję udać się do jakiegoś ogarniętego rehabilitanta i niech pokaże/rozpisze co i jak. Tak gdzieś na pół godziny max 45 minut żeby nie przesadzić (przetrenowanie nie jest dobre). A siedzieć można cały dzień chyba, że boli to nie on ma wymuszać dobrą postawę ale nie za każdą cenę.

Ela 

Wysłany: 2016-12-07, 20:29   

Pan Marek mówi zawsze, że wiekszą część życia spędzamy w pozycji pionowej i dlatego powinniśmy ją ćwiczyć. Duże problemy mamy z równowagą, ale na stojąco właśnie, na leżaco one zanikają i dlatego powinniśmy jak najwięcej się rehabilitować w tej pozycji.
Może faktycznie dwie to lepiej, można na nich stawać, robić przysiady, próbować stać na jednej nodze. Wszystko zależy od Twoich możliwości. Myślę, że to Twój rehabilitant powinien pokazać

— Jan Paweł II

LordDino 

Wysłany: 2016-12-08, 16:09   

A ćwiczenia na równowagę w pozycji leżącej bądź siedzącej. Pierwsze z brzegu usiądź na tym dysku i niech ktoś Cię wybija z równowagi (najlepiej z tyłu żeby nie widzieć), równowagę ćwiczysz jak ta lala. Kolejne, leżąc na plecach masz nogę na dysku drugą zakładasz powiedzmy za kolano i ciekawe czy jakiś ruch wykonasz takie to trudne, a tylko równowagę łapiesz.

Anecia 

Wysłany: 2016-12-10, 23:43   

dziękuję za rady, rehabilitanta jeszcze nie mam narazi chce sama spróbować czy dam rade z ćwiczeniami z internetu. Ogólnie trudno mi jeszcze mówić o chorobie i prosić o pomoc wiem jednak że w końcu będę musiała.

LordDino 

Wysłany: 2016-12-11, 08:30   

A jak Ci rura strzeli to do szewca idziesz czy do hydraulika? Nie ma się co przejmować to ich praca, a jednak lepiej jak ktoś znający temat się wypowie w ciemno można sobie zaszkodzić.

Odpowiedz do tematu