Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Bieżnia rehabilitacyjna
Autor Wiadomość
pamar 

Wysłany: 2017-10-18, 16:18   Bieżnia rehabilitacyjna

Witam :)
Dawno mnie nie było na forum ale tak dużo się dzieje w rodzinie i w pracy że niestety brakowało czasu na fora :) Tym razem, (oczywiście) z trwogą do Was - bo do kogo?
Przymierzam się do kupna bieżni dla Magdy, nie stać mnie na Bóg wie jaki super sprzęt ale znalazłem za 2480,00 coś takiego:

Bieżnia posiada bardzo mała prędkość początkową, wynoszącą zaledwie 0,3 km/h
Proszę o opinie, nikt tak jak Wy nie oceni przydatności tego typu sprzętu.

Zapomniałem o linku do opisu: http://allegro.pl/bieznia...6678076605.html

Ela 

Wysłany: 2017-10-20, 19:59   

Widzę klucz bezpieczeństwa, w razie potrzeby najlepiej go od razu oderwać od bieżni i bieżnia się zatrztyma. Ważne i przydatne w rączkach bieżni przyciski startu i wyłączenia i zmiany prędkości.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-10-25, 16:54   Re: Bieżnia rehabilitacyjna

pamar napisał/a:
Witam :)
Dawno mnie nie było na forum ale tak dużo się dzieje w rodzinie i w pracy że niestety brakowało czasu na fora :) Tym razem, (oczywiście) z trwogą do Was - bo do kogo?
Przymierzam się do kupna bieżni dla Magdy, nie stać mnie na Bóg wie jaki super sprzęt ale znalazłem za 2480,00 coś takiego:

Obrazek
Bieżnia posiada bardzo mała prędkość początkową, wynoszącą zaledwie 0,3 km/h
Proszę o opinie, nikt tak jak Wy nie oceni przydatności tego typu sprzętu.

Zapomniałem o linku do opisu: http://allegro.pl/bieznia...6678076605.html
:kwiatek1: Witaj myślę że dobra
jak znajdę trochę czasu to prześlę Ci zdjęcie mojej - prędkość jest bardzo ważna oraz klucz czy blokada zabezpieczająca nie wiem jak to nazwać również mąż brał pod uwagę przy zakupie rodzaj regulacji nachylenia bieżni - pozdrawiam i życzę udanego zakupu :kwiatek1:

Ela 

Wysłany: 2017-10-26, 09:38   

Na zdjęciu wiać też chyba pasy, jak ktoś ma problemy z równowagą przy chodzeniu na bieżni, to można to wykorzystać Tego jeszcze nie wiedziałam, ale to by była świetna pomoc

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-10-26, 11:07   

Ela napisał/a:
Na zdjęciu wiać też chyba pasy, jak ktoś ma problemy z równowagą przy chodzeniu na bieżni, to można to wykorzystać Tego jeszcze nie wiedziałam, ale to by była świetna pomoc
:kwiatek1: Witam - rzeczywiście nie zauważyłam tych pasów - świetna rzecz nie spotkałam się z takimi pasami wcześniej - pozdrawiam :kwiatek1:

Ela 

Wysłany: 2017-10-26, 12:17   

Myślę, że ktoś, kto ma duże trudności z chodzeniem, mógłby się tak sam w domu uczy ć chodu. Nawet ci, którzy na codzień jeżdżą na wózkach.

— Jan Paweł II

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-10-27, 17:49   

Cześć

Więc tak - to moje zdanie!!!!!

1. nie patrz na prędkość minimalną bo to rzecz umowna - producent tak to określił co niekoniecznie jest prawdą (przeważnie nie)
2. zastanów się czy potrzebne Twojej żonie są tak długie poręcze boczne jak i te pasy (które moim zdaniem przy upadku bardziej zaszkodzą niż pomogą)
3. koszt bardzo wysoki - my kupiliśmy taką za 1700 i jest odpowiednia.
4. zwracaj uwagę na połączenia poszczególnych elementów sprzętu bo może się okazać że po miesiącu użytkowania trzeba dokręcać śrubki - nie patrz na wygląd tylko jakość wykonania i nie sugeruj się firmą.
5.oczywiście najtańszy sprzęt odpada ale drogi nie znaczy dobry - chyba że stać cie na profesjonalny ale jak dla żony to strata pieniędzy.

Kupując bieżnie sugeruj się szerokością pasa - najlepszy najszerszy bo jeżeli już żona nie chodzi szeroko to będzie tak chodzić
Dobre rozwiązanie to zmiana poziomu marszu - zalecane przez rehabilitantów chodzenie pod góre a nie po płaskim - i tu nie sugeruj się automatyką, ręczne ustawienie też zdaje egzamin bo zrobisz to tylko raz na jakiś czas (chyba że z bieżni będą korzystać wszyscy domownicy).
Jeżeli chcesz dobrą bieżnie to nie patrz na wyświetlacze,urządzenia do pomiaru pulsu i inne gadżety - to wszystko lipa (jeżeli nie kupisz bieżni od firmy specjalizującej sie w specjalistycznym sprzęcie rehabilitacyjnym - koszt ok 7 000)

Jestem teraz w sanatorium ale w przyszłym tygodniu podeśle ci zdjęcie i model naszej bieżni do której po roku nie mam zastrzeżeń - jest troche gadżeciarska ale jeżeli chodzi o chorobe to ma takie fajne rzeczy jak zmiana prędkości czy wysokości w rączkach bocznych i to była najtańsza wersja tego co potrzebowaliśmy.
z gadżetów ma mierzenie pulsu które o kant tyłka walnąć,odtwarzacz usb choć po roku nawet nie wiem czy działa :).
kupowałem w promocji i z dofinansowaniem z PFRON-u .
ma to co najważniejsze - płynna zmiana prędkości i zatrzymanie w razie wypięcia czujnika (ale nie od razu - szybko ale płynnie),ma przyciski zmiany prędkości i kąta nachylenia w uchwytach bocznych - Dorotka nie puści sie żeby to zmienić na pulpicie a wyłącza ją pociągając zabezpieczenie (jest ustawione tak że jeżeli przesunie się do tyłu o pół kroku to się wypina

Ela 

Wysłany: 2017-10-28, 21:28   

Faktycznie, dopiero zobaczyłam cenę, droga. Poręcze są dobre, ale może jesz ze nie dla żony. Dobre pasy powinny chroni przed upadkiem, ale może to Twojej żonie niepotrzebne.
Spróbuj może skorzystać z dofinansowania PZU, ciekawe to jest.

— Jan Paweł II

pamar 

Wysłany: 2017-11-16, 11:49   

Specjalnie szukałem takiej z poręczami, chcemy ją postawić przy łóżku bo o samodzielnym dojściu na nogach, nie ma mowy niestety :( Jeśli bieżnia będzie stała przy łóżku, to Magda da radę samodzielnie stanąć, podtrzymując się poręczy. Pas... hm, może się przydać a jeśli nie to niech se tam wisi :)

Odpowiedz do tematu