Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulgi w poradni okulistycznej
Autor Wiadomość
franek 
Administrator

Wysłany: 2017-11-28, 09:42   Ulgi w poradni okulistycznej

Mam termin na - 17.12.2018 r. zatem za rok. Chyba w Olsztynie przepisu o uldze dla I grupy
inwalidzkiej nie znają. Pani w rejestracji do poradni okulistycznej powiedział że jedynie Kombatanci oraz Honorowi Krwiodawcy mają ulgi w kolejce do tej poradni.

Może ktoś z Was ma jakiś przepis prawny o takiej uldze dla Nas i jeszcze z I grupą inwalidztwa ?

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-11-29, 12:36   

Franku

Przeniosłem tutaj gdyż nie dotyczy to spraw administracyjnych naszego Stowarzyszenia - choć poniekąd to sprawa administracyjna

LordDino 

Wysłany: 2017-12-22, 17:32   

A ja chodzę prywatnie i rozliczam z 1 procenta i kolejki mnie nie obowiązują. A jak muszę na NFZ to mnie rejestrują bo ich straszę konsekwencjami i że osobie niepełnosprawnej będą bardziej przychylni.

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-12-22, 18:51   

LordDino napisał/a:
A ja chodzę prywatnie i rozliczam z 1 procenta i kolejki mnie nie obowiązują. A jak muszę na NFZ to mnie rejestrują bo ich straszę konsekwencjami i że osobie niepełnosprawnej będą bardziej przychylni.
:kwiatek1: Witam w końcu ta nasza niepełnosprawność na coś się przydaje haha - pozdrawiam :kwiatek1:

LordDino 

Wysłany: 2019-01-27, 17:24   

A teraz jak masz znaczną niepełnosprawność to muszą Cię na NFZ w ciągu tygodnia przyjąć w każdej poradni.

Ela 

Wysłany: 2019-01-29, 19:42   

Podaj przepis, bo nie wiedziałam o tym.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

LordDino 

Wysłany: 2019-02-01, 18:52   

Nie mam przepisu po prostu o tym się dowiedziałem.

Iwona 1972 

Wysłany: 2019-02-02, 18:14   ULGI

Witaj Elu.

tu masz wszystko wyjaśnione

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/662322

"Życie nie jest ani lepsze,ani gorsze od naszych marzeń.Jest tylko zupełnie inne."

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2019-02-08, 00:38   

wyjaśniam
Dzięki protestowi jaki odbył się w zeszłym roku a budynku na Wiejskiej niepełnosprawni wywalczyli dostęp do lekarzy specjalistów bez skierowania tylko za okazaniem znacznego stopnia niepełnosprawności.
Dotyczy również rehabilitacji ale tu skierowanie jest potrzebne.
Z mojej strony i doświadczenie jakie już przeszedłem dotyczące rehabilitacji
Rehabilitacja ambulatoryjna - nie ma problemu - oczywiście zależy gdzie
Rehabilitacja na oddziale rehabilitacyjnym to rozmawiałem z dyrektorem rehabilitacji w szpitalu w którym obecnie Dorotka jest na rehabilitacji (rozmowa miała miejsce w zeszłym roku zaraz po wejściu tych przepisów) - odpowiedź Dyrektora - przepisy swoje a rzeczywistość swoje. Co ja mam zrobić jak mam dwie kolejki (normalna kolejka i osoby po udarze) kogo mam wywalić bo łóżek więcej nie mam - przy mnie dzwonił Dyrektor do lekarza prowadzącego oddział i nakazał stworzyć 3 kolejkę ale łóżek nie przybywa.
Rehabilitacja domowa - próbowałem też załatwić - niestety, przepisy swoje a rzeczywistość swoje
Rehabilitacja NFZ - nie wiem jak to wygląda ale według przepisów znaczny stopień może składać wniosek o skierowanie na rehabilitację bez ograniczeń czasowych.
Mamy nowy rok więc jeżeli NFZ określił jak nasze przypadki są finansowane to nie powinno być problemu ale jeżeli wygląda to tak jak w zeszłym roku to będą nadal problemy

Podsumowując - po raz kolejny rząd coś dał co ma się nijak do rzeczywistości i o ile chodzi o lekarzy specjalistów to działa, nie potrzebujemy skierowania ale jeżeli chodzi o rehabilitację poza ambulatoryjną to nic się nie zmieniło choć nie wiem jak to wygląda przy składaniu wniosku do NFZ - to sprawdzę w ciągu miesiąca

Odpowiedz do tematu