Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki sprzęt w ćwiczeniach w domu
Autor Wiadomość
gusia256 
Administrator

Wysłany: 2008-07-02, 16:26   Używane przyrządy rehabilitacyjne

Z jakich przyrządów sami korzystacie?

Mąż wykorzystuje: piłkę rehabilitacjyjną, taśmę gumową, pasy obciążające na nogi i nadgarstki.
Dodatkowo w domu pedałuje na rowerku stacjonarnym, a ostatnio przy dofinansowaniu z PFRON zakupiliśmy rowerek trójkołowy i całą rodzinką planujemy wypady na rajdy rowerowe.

A jak to wygląda u was?

Ela 

Wysłany: 2008-07-02, 22:23   

ja mam rower w domu, piłkę i strasznego lenia od chyba 2 albo 3 tygodni i nic nie robię :cry:

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

gusia256 
Administrator

Wysłany: 2008-07-17, 09:19   

A czy zauważyłaś, po tym czasie nic-nie-robienia zmiane w twojej kondycji? Wydaje ci się, że lepiej jest jak nie ćwiczysz, czy jak chociaż troszkę poćwiczysz?

Na którym z przyrządów lubisz ćwiczyć najbardziej?

Marzannag 

Wysłany: 2009-10-05, 15:23   

Czy uiżywacie w domach sprzętu do ćwiczeń? Orbitrek, rowerek, stepper , piłka, jeżeli tak, to jakich?

gusia256 
Administrator

Wysłany: 2009-10-05, 21:23   

Na warsztatach wrześniowych w Otwocku chorzy na SCA ćwiczyli sami z taśmami (jak najlżejszymi) i piłkami rehabilitacyjnymi (takimi do siedzenia, bezuchwytów o średnicy 55cm). Ćwiczeń z taśmami jest całe mnóstwo, na piłce powinno się siedzieć badź leżeć.

Zestaw ćwiczeń był zamieszczony w tym poście: http://www.ataksja.home.p...wtopic.php?t=28

Ela 

Wysłany: 2009-10-06, 20:10   

Zaczęłam chodzić po górach :0 i z tego bardzo się cieszę. Byłam w Tatrach na wakacjach i teraz staramy się robić wypady w Karkonosze, bo blisko. Z mężem za rękę przemierzam coraz to nowe szlaki. Za kilka dni zamieszczę zdjęcia.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

stasia21 

Wysłany: 2010-03-07, 01:16   

Ja polecam do rehabilitacji domowej Orbitrek , praktycznie pracuje całe ciało ,świetne do wzmocnienia nóg i rąk .ćwiczy się w pozycji stojącej nie ma siedzenia.

stasia21 

Wysłany: 2010-03-07, 15:42   

Orbitrek jest podobny do rowerka treningowego .Różni się tym ,że zamiast pedałów ma płozy i nie ma siedzenia ,a ręce trzymamy na specjalnych "rączkach"i nimi pracujemy. Ruchy można porównać do ruchów wykonywanych przy chodzeniu z kijkami .
Można zobaczyć i kupić w sklepie sportowym. Przy zakupie warto dopisać SPRZĘT REHABILITACYJNY ,bo wtedy można odpisać od podatku.

tofik 

Wysłany: 2019-03-19, 18:21   

Dzień dobry.
Jestem chory na ataksję rdzeniowo-móżdżkową od 10-11 lat, osobą dorosłą. Jeśli, to nie to forum, proszę o pokierowanie, bo chcę zadać poniższe pytanie.
Z pokoju do pokoju, przeprowadzają mnie syn i żona (nie utrzymuję równowagi). Mówię też niewyraźnie. Siedzę w fotelu (na wózku inwalidkim przemieszczam się w mieście), oglądam TV, korzystam (na tyle, na ile umiem) z komputera. Widzę podwójnie, ale podobnie jak kierowca, który co kilka sekund patrzy w lusterko wsteczne, ja przymykam jedno oko, aby skorygować to, co widzę. Niemal codziennie ćwiczę 15 minut na rowerze stacjonarnym.
Stąd pytanie: czy możliwe jest w moim przypadku, jeżdżenie na trójkołowym rowerze w plenerze, oczywiście w towarzystwie innych osób? Gdy byłem zdrowy, jeździłem na rowerze, który miał chyba ramę 19-tkę, lub 21 - już nie pamiętam.
Widzę, że głównie oferowane są rowery z ramą 16. Mam 183 cm wzrostu.
Czy ktoś z Państwa, kto cierpi na podobne schorzenie, jeździ na takim rowerze? Jeżeli mogę jeździć, to na jakim rozmiarze ramy?
Mieszkam na wsi, przy moim domu jest długi chodnik z polbruku.
Pozdrawiam wszystkich.
tofik

Ela 

Wysłany: 2019-03-20, 08:26   

Zależy, jaki plener, u mnie górki. Na szczęście mam duże podwórko, w miarę ropwne, po którym jeżdżę, własnie na takim czymś. Poza ty,m czytaj wyraźnie, tutaj są ćwicsenia logopedyczne, korzystaj z nich. Cwicz też równowagę, to, co możesz. na Youtubie kest dużo. Im więcej rehabilitacji tylm lepiej. Staraj się coraz lepiej pisać na klawiaturze komputera.

— Jan Paweł II

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2019-03-25, 14:49   

Doświadczenia w rowerach nikt nie ma za dużego ale na mój chłopski rozum to akurat rama to przeróbka ze zwykłego składaka bo po co ci większa rama jak sam na nią nie wsiądziesz?
Orientując się w takich rowerach widziałem trójkołowe tandemy i w Twoim przypadku to by było najlepsze - choć cena takiego roweru rozkłada na łopatki.
Jak mieszkasz na wsi to lepszym rozwiązaniem byłby rower typu gokart - masz porządny fotel a nie siodełko z którego możesz spaść poza tym jest na 4 kołach.
Ewentualnie są firmy które robią takie kołowce na zamówienie - bierzesz cztery lub trzy koła i normalny fotel a nie siodełko.
Kiedyś próbowałem się skontaktować z panem który robi to od projektu do wykonania ale niestety nie udało mi się.

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2019-03-25, 15:17   

tutaj są fajne propozycje

https://sprzedajemy.pl/rower-trojkolowy-riksza-zobacz-warto-nowy-tomysl-3-062e3e-nr9662287

Odpowiedz do tematu