Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeszcze rower trójkołowy.
Autor Wiadomość
tofik 

Wysłany: 2019-03-20, 14:00   Jeszcze rower trójkołowy.

Dzień dobry.
Ponieważ zależy mi na szybkiej (i rzetelnej) odpowiedzi na postawione pytanie, postanowiłem jeszcze raz ponowić mój przydługi tekst, w innym "kąciku".
Jestem chory na ataksję rdzeniowo-móżdżkową od 11 lat, tak właściwie "wiekową" osobą.
Z pokoju do pokoju, przeprowadzają mnie syn i żona (nie utrzymuję równowagi). Mówię też niewyraźnie. Siedzę w fotelu (na wózku inwalidkim przemieszczam się w mieście), oglądam TV, korzystam (na tyle, na ile umiem) z komputera. Widzę podwójnie, ale podobnie jak kierowca, który co kilka sekund patrzy w lusterko wsteczne, ja przymykam jedno oko, aby skorygować to, co widzę. Niemal codziennie ćwiczę 15 minut na rowerze stacjonarnym.
Stąd pytanie: czy możliwe jest w moim przypadku, jeżdżenie na trójkołowym rowerze w plenerze, oczywiście w towarzystwie innych osób? Gdy byłem zdrowy, jeździłem na rowerze, który miał chyba ramę 19-tkę, lub 21 - już nie pamiętam.
Widzę, że głównie oferowane są rowery z ramą 16. Mam 183 cm wzrostu.
Czy ktoś z Państwa, kto cierpi na podobne schorzenie, jeździ na takim rowerze? Jeżeli mogę jeździć, to na jakim rozmiarze ramy?
Mieszkam na wsi, przy moim domu jest długi chodnik z polbruku.
Pozdrawiam i uczulę, że zależy mi na odpowiedzi.
tofik

Ela 

Wysłany: 2019-03-20, 18:32   

Pani Rehabilitantka już tu dawno nie zagląda. Kupując swój wcale nie myślałam o ramie, nie wiem, wcale, jaki mam rozmiar. jak kupowałam, to nie było to podane na żadnym rowerze, na Allegro. Był podział tylko na te dla dorosłych i dle dzieci, jesz cze chya waga ma też znaczenie.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Ania 

Wysłany: 2019-03-20, 19:33   

:radosne-sloneczko: :witos: :
Nie posiadam roweru i nigdy o czym ś takim nie myśla łam chociaż miałam dobrą równowagę i byłam na początku choroby,jak sam piszesz Twoja równowaga jest kiepska to jazda będzie bardzo trudna lub żadna.
Propozycja moja taka,udać się do sklepu z takim sprzętem usiąść i zobaczyć i ocenić swoje możliwości. /to wszystko musi być możliwe do wykonania i pod nadzorem./
Pozatym może lepiej pomyśleć o bieżni -bo przecież nam najbardziej potrzebny jest chód,który buduje siłę mięśni i moim zdaniem poprawia rówanowagę.
Nie robiła bym tego zakupu wydaje mi się zbędny w Twojej sytuacji.
Mowa poprawa tylko głiośne czytanie kilka razy dziennie.
Kłaniam się.

Beata Murawska 

Wysłany: 2019-04-23, 10:45   

Witam serdecznie - przepraszam za opóźnioną odpowiedz ale nie miałam wcześniej czasu - co do rowerka to miałam takie dwa bo dostałam je od znajomego i niestety nie dałam rady na nim jeżdźić nie jest wygodny może ktoś ma inny i jest zadowolony ja je sprzedałam - co do mowy to proszę czytać na głos tak jak wcześniej pisała Ania pozdrawiam

Ela 

Wysłany: 2019-04-26, 07:23   

Mówić do siebie też można dodatkowo, oczywiście jak nikt nie słyszy :)

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Beata Murawska 

Wysłany: 2019-04-26, 09:35   

:kwiatek1: Witam odkąd nie pracuję to mówię do siebie sama to prawda :dance: :rotfl: :rotfl: ale to jest nawet dobre dla naszego bezpieczeństwa bo np. mówię że wyłączyłam żelazko - gaz i itp rzeczy pozdrawiam będzie dobrze :kwiatek1:

Ela 

Wysłany: 2019-04-27, 11:22   

Musi być dobrze, choć jest coraz gorzej, przydałby się ten nowy lek.

— Jan Paweł II

Odpowiedz do tematu