Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower trójkołowy.
Autor Wiadomość
tofik 

Wysłany: 2019-03-20, 11:01   Rower trójkołowy.

Dzień dobry.
Ponieważ zależy mi na szybkiej (i rzetelnej) odpowiedzi na postawione pytanie, postanowiłem jeszcze raz ponowić mój przydługi tekst, w innym "kąciku".
Jestem chory na ataksję rdzeniowo-móżdżkową od 11 lat, tak właściwie "wiekową" osobą.
Z pokoju do pokoju, przeprowadzają mnie syn i żona (nie utrzymuję równowagi). Mówię też niewyraźnie. Siedzę w fotelu (na wózku inwalidkim przemieszczam się w mieście), oglądam TV, korzystam (na tyle, na ile umiem) z komputera. Widzę podwójnie, ale podobnie jak kierowca, który co kilka sekund patrzy w lusterko wsteczne, ja przymykam jedno oko, aby skorygować to, co widzę. Niemal codziennie ćwiczę 15 minut na rowerze stacjonarnym.
Stąd pytanie: czy możliwe jest w moim przypadku, jeżdżenie na trójkołowym rowerze w plenerze, oczywiście w towarzystwie innych osób? Gdy byłem zdrowy, jeździłem na rowerze, który miał chyba ramę 19-tkę, lub 21 - już nie pamiętam.
Widzę, że głównie oferowane są rowery z ramą 16. Mam 183 cm wzrostu.
Czy ktoś z Państwa, kto cierpi na podobne schorzenie, jeździ na takim rowerze? Jeżeli mogę jeździć, to na jakim rozmiarze ramy?
Mieszkam na wsi, przy moim domu jest bardzo długi chodnik z polbruku.
Pozdrawiam.
tofik

KuKsU 

Wysłany: 2019-03-31, 17:22   

Ja mam taki rower. Jeżdże tylko w plenerze. Mam 178 cm wzrostu, nie wiem jaką mam ramę, ale koła mają 20 cali. Nie jeździ jakoś szybko, ale jako namiastka samodzielności się sprawwdza. Polecam

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2019-06-11, 23:29   

Witam
Przypadkowo trafiłem na firmę z Łodzi która oferuje dopinaną kierownicę +koło z napędem elektrycznym do wózków inwalidzkich.
Rzecz nie jest tania ale może ktoś się zdecyduje

www.tanalski.pl

Ceny powalają ale gdyby ktoś pomyślał i miał znajomego który dłubie przy gientarce i wie jak się spawa to taki sprzęt można zrobić wiele taniej - więc potraktujcie to jako inspiracje

Beata Murawska 

Wysłany: 2019-06-25, 12:14   Re: Rower trójkołowy.

tofik napisał/a:
Dzień dobry.
Ponieważ zależy mi na szybkiej (i rzetelnej) odpowiedzi na postawione pytanie, postanowiłem jeszcze raz ponowić mój przydługi tekst, w innym "kąciku".
Jestem chory na ataksję rdzeniowo-móżdżkową od 11 lat, tak właściwie "wiekową" osobą.
Z pokoju do pokoju, przeprowadzają mnie syn i żona (nie utrzymuję równowagi). Mówię też niewyraźnie. Siedzę w fotelu (na wózku inwalidkim przemieszczam się w mieście), oglądam TV, korzystam (na tyle, na ile umiem) z komputera. Widzę podwójnie, ale podobnie jak kierowca, który co kilka sekund patrzy w lusterko wsteczne, ja przymykam jedno oko, aby skorygować to, co widzę. Niemal codziennie ćwiczę 15 minut na rowerze stacjonarnym.
Stąd pytanie: czy możliwe jest w moim przypadku, jeżdżenie na trójkołowym rowerze w plenerze, oczywiście w towarzystwie innych osób? Gdy byłem zdrowy, jeździłem na rowerze, który miał chyba ramę 19-tkę, lub 21 - już nie pamiętam.
Widzę, że głównie oferowane są rowery z ramą 16. Mam 183 cm wzrostu.
Czy ktoś z Państwa, kto cierpi na podobne schorzenie, jeździ na takim rowerze? Jeżeli mogę jeździć, to na jakim rozmiarze ramy?
Mieszkam na wsi, przy moim domu jest bardzo długi chodnik z polbruku.
Pozdrawiam.
tofik
:kwiatek1: Witam ja jeżdzę na takim i jestem bardzo zadowolona - możesz się przypiąć pasami :kwiatek1:

62067719_2341708579405586_7629971979293949952_n.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 118,56 KB

Ela 

Wysłany: 2019-06-27, 09:50   

Mam wyższy, Agata i Franek też. Na naszych psaów chyba niema, zresztą to niebezpeczne w przypdku wyższych rowerów.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2019-07-30, 22:25   

Ela napisał/a:
Mam wyższy, Agata i Franek też. Na naszych psaów chyba niema, zresztą to niebezpeczne w przypdku wyższych rowerów.

Dla Was może być też wyższy jednak musi mieć odpowiedniej szerokości rozstaw kół. Pasy raczej odradzam lepsze będą opuszczane podłokietniki

Odpowiedz do tematu