Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
PNF w praktyce
Autor Wiadomość
anna 

Wysłany: 2014-06-17, 10:43   

:witos: może byci nie zart monika skute3cznie psuje humor

Dorota75 

Wysłany: 2014-06-17, 16:45   

KuKsU napisał/a:
Chwalę się, póki co wstępnie. Znalazłam rehabilitację w Krakowie metodą PNF za 30 zł za jedno godzinne spotkanie. Umówiłam się na spotkanie po długim weekendzie.

Ćwiczyłam PNFem w Aleksandrowie i mi się podobało. Znam ćwiczenia, mam wszystko w domu, ale... chęci i motywacji brak. Może jak się umówię raz w tygodniu na spotkanie uda mi się nabrać jakiejś systematyczności. Dam znać ;-)

ooo,
Tanio - ja płacę 100 za godzinę. A jeśli chodzi o motywację i systematyczność to ja miałam nadzieję że jej nabiorę w szpitalu ale na nadziei się skończyło - jak mi się nie chce tak mi się nie chciało.

"Dum Spiro Spero"

Ela 

Wysłany: 2014-06-17, 20:20   

w Krakowie mo ze jest konkurencja, dlatego ceny mogą być niższe, ale 30 zl to bardzo tanio, masz wyjątkowe szczęście chyba :radosne-sloneczko:

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

bialy_pl 

Wysłany: 2014-06-17, 22:39   

Czytam o czym piszecie i jak to wygląda w Polsce, zabrzmi to może strasznie, ale szczęście w nieszczęściu że zachorowałem w Niemczech. Choćby ze względu na dostęp do rehabilitacji.

Ela 

Wysłany: 2014-06-18, 06:10   

Wojtek, Ty też mieszkasz w dużym mięście, a jak to wygląda na prowincji?

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

bialy_pl 

Wysłany: 2014-06-18, 16:20   

Tak, mieszkam w dużym mieście. Jeśli chodzi o prowincję, to nie wiem. Podejrzewam że także tam jest ułatwiony dostęp do rehabilitacji. Wynika to zapewne z systemu. Polega to na tym że, bynajmniej w dużym mieście, jest dużo prywatnych gabinetów fizjoterapii. Mają one podpisane umowy z kasami chorych. Ubezpieczony płaci 10% kosztów zabiegów, np. 10x 1/2 godz. indywidualnych zajęć na basenie to koszt 25 euro. 10x45 min logopedii to 45 euro (przy zarobkach około 1200 euro/mies. to nie jest dużo)
Obecnie, gdy jestem na zwolnieniu lekarskim a żona pracuje, jesteśmy zwolnieni z jakichkolwiek opłat (oczywiście jest to zależne od dochodów w rodzinie) za wszystko co jest na receptę (czyli między innymi fizjoterapia czy leki). W przypadku mojej choroby, nieuleczalnej, korzystam ze wszystkich możliwych terapii. Lekarz bez problemu wypisuje receptę a kasa chorych się nie sprzeciwia.
Tak, pokrótce, wygląda to w Niemczech w byłym DDR.

Ela 

Wysłany: 2014-06-18, 18:35   

nieźle, u nas chore kasy, teraz Narodowa Fikcja Zdrowia i efekt jak widać na Forum

— Jan Paweł II

Odpowiedz do tematu