Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze wyjazdy na rehabilitacje
Autor Wiadomość
maria feliks 

Wysłany: 2014-01-28, 08:48   

Dzisiaj w noce jade na rehabilitacje z moją siostrą do Aleksandrowa.Pa.

Dorota75 

Wysłany: 2014-01-28, 09:04   

maria feliks napisał/a:
Dzisiaj w noce jade na rehabilitacje z moją siostrą do Aleksandrowa.Pa.

Oooo,

Fajnie :slonce2: Udanego pobytu , efektywnego przede wszystkim.

"Dum Spiro Spero"

AGATA 

Wysłany: 2014-01-28, 16:05   

A ja w marcu będę się rehabilitować u mnie w Konstancinie , dziś byłam u p. doktor i dostałam zlecenie na zabiegi, dosyć odległy jest termin , ale co tam - poczekam. :drzewo-tanczy:

Dorota75 

Wysłany: 2014-01-28, 16:11   

AGATA napisał/a:
A ja w marcu będę się rehabilitować u mnie w Konstancinie , dziś byłam u p. doktor i dostałam zlecenie na zabiegi, dosyć odległy jest termin , ale co tam - poczekam. :drzewo-tanczy:

Ja w marcu idę do szpitala , ale to już wiecie -na oddział rehabilitacyjny - jak zawsze . ciekawe jak bedzie.

"Dum Spiro Spero"

AGATA 

Wysłany: 2014-01-28, 16:30   

A dokąd Cię wywiozą i skąd masz skierowanie??????

Dorota75 

Wysłany: 2014-01-28, 16:35   

AGATA napisał/a:
A dokąd Cię wywiozą i skąd masz skierowanie??????

Skierowanie mam od neurologa , do Pabianic idę - koło Łodzi

"Dum Spiro Spero"

AGATA 

Wysłany: 2014-01-28, 19:28   

To chyba niedaleko Ciebie ??a próbowałaś przez NFZ dostać sanatorium , ja już 2razy byłam od nich , tyle, że skierowanie od lekarza miałam na leczenie uzdrowiskowe (na takie skierowanie wysyłają co roku , przynajmniej u mnie tak jest)i nic nie dopłacałam, przecież możesz spróbować, masz oddział NFZ-tu u siebie ?.

Dorota75 

Wysłany: 2014-01-28, 19:47   

AGATA napisał/a:
To chyba niedaleko Ciebie ??a próbowałaś przez NFZ dostać sanatorium , ja już 2razy byłam od nich , tyle, że skierowanie od lekarza miałam na leczenie uzdrowiskowe (na takie skierowanie wysyłają co roku , przynajmniej u mnie tak jest)i nic nie dopłacałam, przecież możesz spróbować, masz oddział NFZ-tu u siebie ?.

No , niedaleko 30 km. około. Niby mogę, ale mnie szpital nie przeszkadza, wolę iść tam niż czekać rok na sanatorium. Ale dzięki za radę , pomyślę , zobaczę . Może złożę wniosek tu i tu i bedę czekać a w międzyczasie pójdę sobie do szpitala . Ja tam nie mam nic przeciwko , choć wiem , że ludzie nie lubią. Ale co , albo zdrowie, albo lans - hahaha. NFZ mam na pewno Łódź to duże miasto. Będę miała chwilkę i samochód to może tam podjadę i się dopytam co i jak . DZIĘKI :serce: :serce:

"Dum Spiro Spero"

AGATA 

Wysłany: 2014-01-28, 19:56   

To jest leczenie szpitalne? i nie można opuścić budynku??
Długo tam będą Cię trzymać?

Dorota75 

Wysłany: 2014-01-28, 20:13   

AGATA napisał/a:
To jest leczenie szpitalne? i nie można opuścić budynku??
Długo tam będą Cię trzymać?

Tak,
Teoretycznie nie możesz, możesz przebywać na terenie szpitala , czyli np . w przyszpitalnym parku. Ale wiesz , zabiegi masz gdzies do 12 , potem obiad , z potem... W zasadzie nikt Cię nie kontroluje, a jak masz towarzystwo w pokoju , na oddziale to nie jest najgorzej. Musisz tam byc minimum 3 tygodnie , bo oni wtedy mają zwrot z NFZ a jak pacjent jest krócej to nie , Więc im się nie opłaca żebyś była krócej, ja byłam nawet dłużej - bo maja taką możliwość jak widzą , że pacjentowi służy pobyt , że są efekty. Ogólnie szalu nie ma , ale ja lubię ludzi , lubie pomagać , gadać , więc mnie odpowiada takie coś . Tu zagadam, tu coś pomogę , z siostrami sie pogada , z odwiedzającymi , do przeżycia . No i strój sportowy , więc nie myślisz jak się ubrać w co się ubrać.

"Dum Spiro Spero"

zakrenata 

Wysłany: 2014-01-28, 21:29   

no jak tyle cały czas rehabilitacji Dorotko i jeszcze szpital to jak Cię spotkam następnym razem to żeby pogadać nie nadążę za tobą :smiech: :smiech: będziesz kursować jak fryga

Dorota75 

Wysłany: 2014-01-28, 21:34   

zakrenata napisał/a:
no jak tyle cały czas rehabilitacji Dorotko i jeszcze szpital to jak Cię spotkam następnym razem to żeby pogadać nie nadążę za tobą :smiech: :smiech: będziesz kursować jak fryga

No ,
Mam taką nadzieję, to że udało mi się załatwic ta rehabilitacje 2 x w tyg po godzinie przez 3 lata to do dzisiaj nie wierzę . Jednak złego licho nie bierze - hahah. Do tej pory jestem w szoku , jeszcze nikt mi nic nie dał za darmo . Cuda jednak są . Cieszę się ja nie wiem .

"Dum Spiro Spero"

zakrenata 

Wysłany: 2014-01-28, 23:11   

umiesz wszystko sobie załatwić to się chwali i dobrze że masz dostęp do takich spraw tylko Ci gratulować " albo zazdrościć " nie nie gratulować :zgoda:

a może ludziom byś podpowiedziała jak to załatwić :?:
jeśli to nie tajemnica

Iwona 1972 

Wysłany: 2014-01-29, 00:41   

Dorota75 napisał/a:
zakrenata napisał/a:

No ,
Mam taką nadzieję, to że udało mi się załatwic ta rehabilitacje 2 x w tyg po godzinie przez 3 lata to do dzisiaj nie wierzę . Jednak złego licho nie bierze - hahah. Do tej pory jestem w szoku , jeszcze nikt mi nic nie dał za darmo . Cuda jednak są . Cieszę się ja nie wiem .

No racja.Będziesz śmigać jak fryga,a My jak ślimaki przy Tobie :smiech: :smiech: :smiech: Ja szpitali nie cierpię.Gorzej chora jestem jak się napatrzę.Wolę poćwiczyć i do domku. :drzewo-tanczy:

"Życie nie jest ani lepsze,ani gorsze od naszych marzeń.Jest tylko zupełnie inne."

Dorota75 

Wysłany: 2014-01-29, 10:03   

No racja.Będziesz śmigać jak fryga,a My jak ślimaki przy Tobie :smiech: :smiech: :smiech: Ja szpitali nie cierpię.Gorzej chora jestem jak się napatrzę.Wolę poćwiczyć i do domku. :drzewo-tanczy: [/quote]

Ja generalnie też , ale to nie jest typowy szpital, tam są tacy ludzie jak my . Z chorobami neurologicznymi , po udarach , nie leżą pod aparaturą i nie umierają , nie ma tam zapachu jak w szpitalu , to oddział rehabilitacyjny , tam muszą być ludzie na chodzie , bo maja ćwiczyć a nie leżeć. Ja nie jestem osobą systematyczną z samozaparciem do ćwiczenia samemu . Więc taki oddział to dla mnie zbawienie, gdzie za darmo będę miała codziennie kilkugodzinne ćwiczenie przez miesiąc? A ambulatoryjnie? Dojeżdzać ? Też mi się nie uśmiecha . Zimą ? Jak?

Także jak mogę to korzystam, każdy ruch jest lepszy od siedzenia na kolokwialnie mówiąc - na tyłku.

"Dum Spiro Spero"

Beata 

Wysłany: 2014-01-29, 11:30   

Dorota75 napisał/a:
No racja.Będziesz śmigać jak fryga,a My jak ślimaki przy Tobie :smiech: :smiech: :smiech: Ja szpitali nie cierpię.Gorzej chora jestem jak się napatrzę.Wolę poćwiczyć i do domku. :drzewo-tanczy:

Ja generalnie też , ale to nie jest typowy szpital, tam są tacy ludzie jak my . Z chorobami neurologicznymi , po udarach , nie leżą pod aparaturą i nie umierają , nie ma tam zapachu jak w szpitalu , to oddział rehabilitacyjny , tam muszą być ludzie na chodzie , bo maja ćwiczyć a nie leżeć. Ja nie jestem osobą systematyczną z samozaparciem do ćwiczenia samemu . Więc taki oddział to dla mnie zbawienie, gdzie za darmo będę miała codziennie kilkugodzinne ćwiczenie przez miesiąc? A ambulatoryjnie? Dojeżdzać ? Też mi się nie uśmiecha . Zimą ? Jak?

Ja też jeżdżę do takich szpitali , ale to się tylko tak nazywa , a jest tam podobnie jak w sanatorium , w Osiecznej np. ten szpital mieści się w pałacu , można wychodzić na przepustki ,po wypisaniu się , a można też jechać do domu , tylko trzeba wrócić na noc . Rehabilitacja jest chyba lepsza niż w sanatorium , a można też ją zmienić , bo zawsze jest lekarz, są obchody lekarza i pielęgniarek , rehabilitanci współpracują z lekarzem , więc człowiek wie , że mu się krzywda nie stanie .
Także jak mogę to korzystam, każdy ruch jest lepszy od siedzenia na kolokwialnie mówiąc - na tyłku.[/quote]

AGATA 

Wysłany: 2014-01-29, 11:38   

To fajnie ,że macie takie możliwości, ja tylko ambulatoryjnie , dobrze , że mam blisko i mam nadzieję, że w marcu już nie będzie śniegu - bo będę miała ciężko- ale też z drugiej strony patrząc to wychodząc z domu zmuszona jestem coś koło siebie zrobić , tak to bym chyba całkiem "oklapła".

AGATA 

Wysłany: 2014-02-10, 19:58   

Dorotko w jaki sposób załatwiłaś sobie te rehabilitacje w domu ?- bo masz coś takiego Ty i Kasia chyba też.

AGATA 

Wysłany: 2014-02-10, 20:11   

A tak a propos turnusów rehabilitacyjnych - to ja skorzystałam i to bardzo :byłam 2 razy w ośrodku w Ciechocinku , nie czekałam paru lat tylko niecały rok, nic nie płaciłam za pobyt , bo miałam skierowanie NIE NA LECZENIE SENATORYJNE lecz na LECZENIE UZDROWISKOWE.
turnus trwał 3 tyg.i nie traktowali pacjentów jak chorych tylko jak w senatorium

Dorota75 

Wysłany: 2014-02-10, 20:38   

AGATA napisał/a:
Dorotko w jaki sposób załatwiłaś sobie te rehabilitacje w domu ?- bo masz coś takiego Ty i Kasia chyba też.

Ja znalazłam swoją rehabilitację całkiem przypadkiem - na fejsbuku. Zagadałam po prostu do jednej z Fundacji o ewentualną pomoc , i oni zaproponowali że jeśli chcę to mogę u nich nieodpłatnie skorzystać z rehabilitacji - fizykoterapia , masaż. Przyjechał do mnie pan prezes fundacji z koleżanką i podpisaliśmy umowę na 3 lata . Dwa razy w tygodniu przez 3 lata na godzinę przychodzi do mnie rehabilitantka. Oni mają akurat dofinansowanie na takie coś z PFRON u i dlatego mogli mi coś takiego zaproponować Ja mam w domu taśmy , rower, piłę , beret, karimatę do ćwiczeń , więc ćwiczymy wszystko. Jestem bardzo zadowolona , pani na samym początku zapytała mnie na czym najbardziej mi zależy i nad tym pracujemy. Także moja rehabilitacja to zupełny przypadek. Nigdy z innej nie korzystałam także nie wiem jak to wygląda . Kasia ma coś innego zdaje mi się - po 10 zabiegów - skierowanie . Ja nic takiego nie mam, jedynie umowa. Także nie pomogę w twj kwestii , jedynie mogę powiedzieć jak to u mnie wygląda.

"Dum Spiro Spero"

AGATA 

Wysłany: 2014-02-11, 11:33   

Dzięki bardzo :radosne-sloneczko: Kasia już też powiedziała o swoim sposobie , u Niej to trochę więcej załatwiania ale chyba warto wykorzystać i spróbować. A ta fundacja ma tylko u Was swoją siedzibę?

Dorota75 

Wysłany: 2014-02-11, 11:39   

AGATA napisał/a:
Dzięki bardzo :radosne-sloneczko: Kasia już też powiedziała o swoim sposobie , u Niej to trochę więcej załatwiania ale chyba warto wykorzystać i spróbować. A ta fundacja ma tylko u Was swoją siedzibę?

Tak,
To łódzka fundacja. Ale z tego wniosek , że oni mają jakieś fundusze. Mozna czasem zapytać czy dysponują czymś jakąś pomocą , co nam szkodzi , nie to nie , trudno , a może się uda?

"Dum Spiro Spero"

AGATA 

Wysłany: 2014-02-11, 11:54   

DOKŁADNIE ;;;;;JAK SIĘ BĘDZIE SIEDZIAŁO NA T....... TO SAMO NIC SIĘ NIE ZDZIAŁA , a w naszym przypadku żeby jakoś funkcjonować musimy działać.

Odpowiedz do tematu