Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Inny sprzet
Autor Wiadomość
anna 

Wysłany: 2010-07-05, 18:28   

w Kozminie ćwiczyłam na retorze nogi i ręce,taki sam sobie kupiłam do domu jest to lepsze niż rower stacjonarny,można ćwiczyć ręce i nogi,zajmuje też mnie j miejsca

Beata 

Wysłany: 2010-10-12, 18:08   

Co o tym sądzicie ? Czy ktoś z Was mial z tym do czynienia ?

http://www.ventriculus.pl...hp?op=str&id=22

Beata 

Wysłany: 2010-10-13, 11:24   

zapisałam sie na jutro na zabieg na tym urządzeniu .

Ela 

Wysłany: 2010-10-13, 11:50   

JA ćwiczyłam na czymś chyba trochę podobnym - na platformie wibracyjnej. Kapitalna sprawa.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Marzannag 

Wysłany: 2010-10-13, 13:26   

A mi radziła rehabilitantka, żeby platformy wibracyjnej nie stosować, ale to urządzenie ma chyba trochę inne właściwości.

AGATA 

Wysłany: 2013-12-10, 19:15   

Trochę ruchu -wskazane :dance:

1467357_657571807627155_773196518_n.jpg
Plik ściągnięto 115 raz(y) 28,92 KB

Dorota75 

Wysłany: 2013-12-10, 19:46   

AGATA napisał/a:
Trochę ruchu -wskazane :dance:

Kurde, Mnie to nie wiem co by musieli zaproponować żebym tak biegła , chyba lody

"Dum Spiro Spero"

Ela 

Wysłany: 2013-12-10, 19:47   

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :smiech: :smiech:

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

bialy_pl 

Wysłany: 2014-01-09, 12:38   

anna napisał/a:
w Kozminie ćwiczyłam na retorze nogi i ręce,taki sam sobie kupiłam do domu jest to lepsze niż rower stacjonarny,można ćwiczyć ręce i nogi,zajmuje też mnie j miejsca

Masz na myśli coś takiego?: Jest teraz u mnie w dobrej cenie i zastanawiam się czy warto kupić.

Ania 

Wysłany: 2014-01-09, 14:09   

:witos:
Moje prywatne zdanie.
Znależć rehabilitanta, pokazać mu swoje słabości i to co chciałoby się poprawić, każdy z ataksją ma inny jej przebieg , posiada inne ułomności i jest inaczej zaawansowany w tej chorobie.Zakup sprzętu zawsze można dokonać tylko trzeba wiedzieć co on poprawi.
Cwiczyłam mięśnie nóg na Atlasie,/bo miałam informację,że silne nogi zapewnią równowagę/
teraz trafiłam na te podwiazki rewelka.
Powodzenia :clapping: :clapping:

Ela 

Wysłany: 2014-01-11, 09:22   

popieram na 299%

— Jan Paweł II

Ania 

Wysłany: 2014-01-16, 10:17   

:witos: :witos:
Beatko jak Twoje wrażenia i reakcja po cwiczeniach na rezonansie.
Jak możesz napisz.
Pozdrawiam :dancer: :dancer:

Beata 

Wysłany: 2014-01-16, 10:53   

Na rezonansie stochastycznym ćwiczyłam , w dwóch miejscach , w jednym miejscu stawiali mnie na tym i po włączeniu rehabilitant sobie szedł gdzie indziej , a w drugim stał przy mnie i mnie asekurował , nie wiem czy ni to coś dało , nie było gorzej , a u mnie jak nie jest gorzej , to jest dobrze

Beata 

Wysłany: 2014-01-16, 10:58   

http://www.youtube.com/watch?v=wI41u0lDnQw

Tat działa rezonans

Beata 

Wysłany: 2014-01-16, 11:00   

http://bodyandbalance.pl/...tyczny-srt.html
Opis rezonansu

bialy_pl 

Wysłany: 2014-01-16, 11:51   

Z rotora zrezygnowałem, mam teraz rower na fizjoterapii i znajoma ma mi odstąpić rower stacjonarny do domu :kolarz:
Ale mam pytanie odnośnie ciężarków na nogi, czy warto i co one dają przy naszej chorobie?
Gdzieś widziałem o nich wpis na forum, chyba Ela coś na ten temat wspominała.

franek 
Administrator

Wysłany: 2014-01-16, 12:03   

bialy_pl napisał/a:

Ale mam pytanie odnośnie ciężarków na nogi, czy warto i co one dają przy naszej chorobie?
Gdzieś widziałem o nich wpis na forum, chyba Ela coś na ten temat wspominała.

Ja na Atlasie obciążam też nogi chyba nie szkodzi to

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Ania 

Wysłany: 2014-01-16, 12:21   

:witos: :witos:
Napiszę tak:ćwiczyłam na wszystkich przyrządach znajdujących się na siłowni w jakimś stopniu są one pomocne. Obecnie z nowym rehabilitantem ćwiczę tylko na bieżni, która ma niesamowite mozliwości, sama do tej pory nie wiedziałam , najczęściej stałam, trzymałam sięi szłam tyle.Batuta , płyta balansująca, piłki,berety w celu zapewnienia równowagi,
Pozdrawiam :dancer: :dancer: :drzewo-tanczy: :drzewo-tanczy:

Ela 

Wysłany: 2014-01-16, 13:51   

Zawsze lepsze jest coś niż nic, ale jeśli kroś ma możliwości powinien szukać tego lepszego.
Czasem to szukanie to kilka miesięcy, może lat.

— Jan Paweł II

bialy_pl 

Wysłany: 2014-01-16, 16:02   

Ela napisał/a:
Zawsze lepsze jest coś niż nic, ale jeśli kroś ma możliwości powinien szukać tego lepszego.
Czasem to szukanie to kilka miesięcy, może lat.

To fakt, ja dopiero teraz zauważyłem, że bardziej mi pomaga sport terapia. Ale wpadłem na pomysł po pół roku i po czytaniu Waszych spostrzeżeń na Forum :elvis:

katarzynab_81 

Wysłany: 2014-01-16, 16:19   

my to chyba moglibyśmy się wzajemnie rehabilitować sami wiemy co dla nas dobre i nam pomaga :rotfl: :rotfl: :rotfl: :smiech: :smiech: :smiech:

Rysia 

Wysłany: 2014-01-16, 18:31   

franek napisał/a:

Ja na Atlasie obciążam też nogi chyba nie szkodzi to
W Aleksandrowie Pan od PNF sprawdzał mi mięśni,i okazało się że nogi mam słabe, to też cwiczyłam na atlasie.W domu te codzienne schody to mój ATLAS [przy okazji cwiczę Płuca] :dancer:

Dorota75 

Wysłany: 2015-01-25, 17:49   

Aga ,

Kupowałaś rower z dofinansowaniem ?
Jak to było PFRON , NFZ czy PCPR ? Długo się czeka ? Myślę nad kupnem nowego roweru stacjonarnego .

"Dum Spiro Spero"

AGATA 

Wysłany: 2015-01-25, 18:03   

ACHA....
Kupowałam rowerek z dofinansowaniem z PCPR-u . wziełam od Nich wniosek , złożyłam wypełniony przez lekarza razem z fakturą pro-forma wystawioną przez sklep sportowy ,gdzie go kupowałam . Najpierw musiałam wybrać model i cenę , potem to już w PCPR mówili co mam robić , i co ważne - to na tej fakturze musi być dopisek , że to sprzęt rehabilitacyjny trochę zachodu jest ,ale wydaje mi się że warto.

Dorota75 

Wysłany: 2015-01-25, 18:10   

AGATA napisał/a:
ACHA....
Kupowałam rowerek z dofinansowaniem z PCPR-u . wziełam od Nich wniosek , złożyłam wypełniony przez lekarza razem z fakturą pro-forma wystawioną przez sklep sportowy ,gdzie go kupowałam . Najpierw musiałam wybrać model i cenę , potem to już w PCPR mówili co mam robić , i co ważne - to na tej fakturze musi być dopisek , że to sprzęt rehabilitacyjny trochę zachodu jest ,ale wydaje mi się że warto.

Oka,

Dziękuję bardzo :serce: :serce: .
Marcin mi pomoże to się tam do nich wybiorę i ruszę sprawę . Tylko cholerka mam wizytę u neurologa dopiero w marcu.

"Dum Spiro Spero"

AGATA 

Wysłany: 2015-01-25, 18:50   

Mi wszystkie wnioski wypełnia lekarz rodzinny, zna już moje schorzenie i wie co napisać żeby było dobrze .

Dorota75 

Wysłany: 2015-01-25, 18:57   

Oooo,
To nie musi być neurolog ??

"Dum Spiro Spero"

AGATA 

Wysłany: 2015-01-25, 20:02   

Jakby było od specjalisty to na pewno byłoby lepiej widziane w urzędzie , ale jak pisałam miałam od mojej p. doktor rodzinnej i też wystarczyło.

Dorota75 

Wysłany: 2015-01-25, 20:04   

AGATA napisał/a:
Jakby było od specjalisty to na pewno byłoby lepiej widziane w urzędzie , ale jak pisałam miałam od mojej p. doktor rodzinnej i też wystarczyło.

To byłoby lepiej bo neurologa mam dopiero w marcu .

"Dum Spiro Spero"

Ania 

Wysłany: 2015-01-26, 11:23   

:dzien_dobry
Myślę,że moja wypowiedż nie zostanie uznana jako wymądrzanie się ,bądż wiedza specjalisty od rehabilitacji, jednakże uważam ,że zakup rowerka jest bezsensowny, ma swoje zalety lecz w naszej chorobie mało skuteczny-
.Bieżna- co prawda zajmuje więcej miejsca ,jest na pewno droższa, jednakże jej funkcje są nieporównywalne i bardziej przydatne dla nas, ruch prawie wszystkich części ciała , chód , kordynacja, równowaga,pionowa postawa, zresztą co będe pisała wszystko w instrukcji.Sama ćwiczyłam i wiem , o czym piszę.
Bieżnia to jak marsz- człowieka w terenie.
Pozdrawiam

Ela 

Wysłany: 2015-01-26, 13:05   

Potwierdzam to, zresztą rowerek już jeden masz

— Jan Paweł II

Dorota75 

Wysłany: 2015-01-26, 13:49   

No niby mam , ale już się zdezelował i pomyślałam o nowym. Myślałam o bieżni bo jest w Aleksandrowie i fajna rzecz to jest. Tylko , że dużo miejsca zajmuje. A biorąc pod uwagę mój znikomy ruch to jazda na rowerze to już coś, lepiej jeździć na rowerze niż wcale się nie ruszać. Poza tym wszystko inne mam , więc co mi szkodzi mieć i nowy rower. Chociaż opcję bieżni też rozważam. Tylko cena też jest dużo większa. No nic , na razie wszystko do rozważenia . Pomyślę . Dziękuję za wskazówki :serce:

"Dum Spiro Spero"

kropka76 

Wysłany: 2015-01-30, 11:46   

I ja coś powiem na temat bieżni bo ją akurat mam a jeśli chodzi o rowerek to mam takie samo zdanie jak Ania.
Natomiast jeśli chodzi o bieżnie to kupiłam gdzieś w połowie grudnia czyli chodzę po niej miesiąc i mam nadzieje że progres jeśli chodzi o poprawę chodzenia się utrzyma. Po miesiącu mogę stwierdzić że nie męcze się już po paru krokach, chodzę sprawniej i szybciej, naprawdę jeśli biorąc pod uwagę samo chodzenie to żadne ćwiczenia do tej pory nie dały takich efektów jak ta bieżnia.
Staram się chodzić ok 4km dziennie, 0,5godz jednostajne chodzenie i 0,5godz jakiś program z bieżni, programy to naprawdę fajna rzecz bo co jakiś czas zmienia się prędkość i nachylenie.
Także reasumując po moich doświadczeniach mogę bardzo to polecić

Ela 

Wysłany: 2015-01-30, 14:07   

Przekonałaś mnie do zakupu bieżni, jeszcze tylko muszę przekonać męża :drzewo-tanczy:

— Jan Paweł II

AGATA 

Wysłany: 2015-01-31, 12:37   

kropka76 napisał/a:
I ja coś powiem na temat bieżni bo ją akurat mam a jeśli chodzi o rowerek to mam takie samo zdanie jak Ania.
Natomiast jeśli chodzi o bieżnie to kupiłam gdzieś w połowie grudnia czyli chodzę po niej miesiąc i mam nadzieje że progres jeśli chodzi o poprawę chodzenia się utrzyma. Po miesiącu mogę stwierdzić że nie męcze się już po paru krokach, chodzę sprawniej i szybciej, naprawdę jeśli biorąc pod uwagę samo chodzenie to żadne ćwiczenia do tej pory nie dały takich efektów jak ta bieżnia.
Staram się chodzić ok 4km dziennie, 0,5godz jednostajne chodzenie i 0,5godz jakiś program z bieżni, programy to naprawdę fajna rzecz bo co jakiś czas zmienia się prędkość i nachylenie.
Także reasumując po moich doświadczeniach mogę bardzo to polecić

Całkowita prawda , też mam to cudeńko , ale ja niestety ograniczyłam swój wyczyn do chodzenia , tak 30min. codziennie :bujawka:

Dorota75 

Wysłany: 2015-01-31, 16:31   

Kurcze,
Narobiłyście mi ochoty .

"Dum Spiro Spero"

AGATA 

Wysłany: 2015-01-31, 17:00   

No i dobrze , naprawdę warto . Jedyny problem to to , że jest duży i zajmuje trochę miejsca .

Dorota75 

Wysłany: 2015-01-31, 18:31   

AGATA napisał/a:
No i dobrze , naprawdę warto . Jedyny problem to to , że jest duży i zajmuje trochę miejsca .

Miejsce to już kit . Gorzej z kasą. Jak mi nie dadzą dofinansowania to raczej kiepsko. Tyle kasy, skąd ja wezmę ?

"Dum Spiro Spero"

Ela 

Wysłany: 2015-01-31, 21:23   

:radosne-sloneczko: Znalazłam super sklep w internecie - http://www.oleole.pl/sear...rd=bie%C5%BCnie
można tam kupić bieżnię na raty - 0% Trzeba tylko przy wyborze zwrócić uwagę na poręcze przy bieżni - są proste i wygięte, te się dla nas chyba nie nadają.
No i bardzo ważne - są też bez silnika, nie elektryczne, uruchamiane siłą nóg. Tańsze, ale zupełnie nie dla nas.

— Jan Paweł II

AGATA 

Wysłany: 2015-01-31, 21:34   

ja mam proste , i konieczny jest klips bezpieczeństwa .

Ela 

Wysłany: 2015-01-31, 21:40   

Ja ćwize bez niego, Do czego to służy?

— Jan Paweł II

AGATA 

Wysłany: 2015-01-31, 21:56   

Ela napisał/a:
Ja ćwize bez niego, Do czego to służy?

Ja go przypinam sobie do ubrania , a jakby coś się stało ( np. utrata równowagi albo jakieś zachwianie ) to zatrzymuje taśmę . Jeszcze nie zdażyło mi się żeby wyłączyło taśmę , ale zawsze to trochę bezpiecznie.

kropka76 

Wysłany: 2015-01-31, 22:53   

Jestem jeszcze świeżo po zakupie to wam opiszę jak u mnie to wyglądało
Najpierw się naczytałam artykułów jakie są dobre itd., później sprawdzała opinię na ceneo.
To co napisała Ela o tych napędzanych nogami to prawda, nie dla nas.
Mój wybór padł na sapphire SG-2100T dlatego że; ma ileś tam elastometrów, jest w miarę mała, ma w rączkach zmiany prędkości i nachylenia, czyli nie trzeba odrywać rąk jak ktoś musi się trzymać i można sobie co chwile zmieniać prędkość i nachylenie, są też 24 programy automatyczne tylko że prędkości na nich są takie że ja korzystam tylko z 2, ma bardzo dobre opinie, jest w miarę tania a nam do spacerów przecież niepotrzebny Kettler czy jakaś inna popularna na siłowniach, no i ma co mi się wydaje bardzo ważne gwarancję door the door, nie wiem czy każdy sklep na nią daje taką gwarancję
ja kupowałam w ABCfitness.pl. Wiem że wszystko się psuje po gwarancji ale ja wolałam się zabezpieczyć biorąc pod uwagę gabaryty i wagę tego sprzętu. Nie wiem czy to jest najbardziej optymalny wybór ale moja wiedza po kilku artykułach zaowocowała takim zakupem.
Natomiast jeśli chodzi o Samo chodzenie to byłam pewna że nie ma takiej opcji żebym chodziła po niej nie trzymając się dopóki mój rehabilitant się o tym nie dowiedział, jego odpowiedź jakoś tak brzmiała; bieżnia jest fajna ale jak mam po niej chodzić i się trzymać to mogę ją zapakować i odesłać, kazał mi ustawić komfortową prędkość i nauczyć się chodzić bez trzymania bo trzymając się zaburzam prawidłową motorykę chodzenia. Naprawdę jak się uczyłam chodzić bez trzymania to myślałam że odfrunę z tej bieżni, ale się nauczyłam i teraz chodzę bez żadnego trzymania na różnych prędkościach. Także jeśli jeszcze ktoś chodzi normalnie bez kul czy balkoników to chyba ta uwaga mojego reh się przyda.
To są tylko moje doświadczenia także nie bierzcie ich za prawdę objawioną ale może komuś pomogą.

Dorota75 

Wysłany: 2015-02-01, 09:56   

Hej,
Dziękuję za info i opinię. Tego mi było trzeba :zakochane-drzewo:

"Dum Spiro Spero"

Ela 

Wysłany: 2015-02-01, 10:43   

Ja na razie chodzę różnie - szybciej - trzymam się, powoli, to sama. Nie było to łatwe, ale najpierw puszczałam jednĄ RĘKĘ POTEM DRUGĄ.
Na pewno wiele os pewnie się nie puści rączek. Ale ważne jest, by uczyć się chodzić w sposób prawidłowy, przełamąć patologiczne wzorce, jakich nabyliśmy przez wiele lat.
Najlepiej zobaczyć siebie w lustrze, vo żeby ktoś drugi sfilmował nas. Wtedy jest jakaś szansa, by poprawić to, co źle robimy.
Ja też dużo poczytałam na temat bieżni, jeszcze nie wybrałam, teraz zastanawiam się nad szerokością pasa. Czy 40 cm wystarczy?

— Jan Paweł II

Dorota75 

Wysłany: 2015-02-01, 11:21   

Ela,

Gdzie Ty znalazłaś 40 ?? Wszędzie są szersze . Ta o której mowa ma 42 .

"Dum Spiro Spero"

Ela 

Wysłany: 2015-02-01, 13:06   

Oglądałam bardzo dużo, na Allegro, bo tam nie boję się kupować. I jedna miała nawet 36 cm

— Jan Paweł II

Dorota75 

Wysłany: 2015-02-01, 13:09   

Ja dużo rzeczy kupuję na Allegro .

"Dum Spiro Spero"

kropka76 

Wysłany: 2015-02-01, 22:15   

Ja na allegro prawie wszystko kupuje, bieżnie kupiłam w sklepie internetowym bo akurat rzuciła mi się w oczy ta gwarancja u nich.
Jeśli chodzi o szerokość pasa to ja się bałam że 42 będzie za wąskie bo na tych co miałam okazję chodzić, czyli na siłowniach, były dużo szersze, ale okazało się że dla mnie 42 jest ok, czasami tylko zahaczam o te plastiki po bokach.
Nie wiem jak by było na 40cm chociaż z tego co pamiętam to chyba taka powinna być minimalna szerokość, bo ta 36 to chyba przegięcie.
A jeszcze mi się przypomniało jak czytałam o tych bieżniach to gdzieś był taki tekst: że bieżnia to nie wózek w sklepie i jak nie musisz to się jej nie trzymaj :-)

Ela 

Wysłany: 2015-02-02, 07:16   

Większość z nas musi. Zamówiam już w Ole Ole, bo na raty tanio wychodzi i można dokupić usługę wniesienia, która też weszła w raty :drzewo-tanczy:
Cieszę się bardzo, mam ambicje nauczyć sie chodzić bez trzymania.
QA na Allegro też kupję, kiedyś miałam problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot drukarki i załatwili to oni sami bardzo szybko.
Tylko trzeba uważać na gwarancje, bo nie zawsze wszystko jest od razu dosłane

— Jan Paweł II

Odpowiedz do tematu