Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Balkonik
Autor Wiadomość
franek 
Administrator

Wysłany: 2016-01-08, 09:44   Balkonik

Witam

Mam spory kłopot z samodzielnym chodzeniem. Kula już mi nie wystarcza i tak ktoś musi być do "podpórki". Zamierzam kupić balkonik. Agata poleciła mi na 4 kołach. Może ktoś mi podpowie co kupić ?

Bardziej chodzi o balkonik do chodzenia w budynku.

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Ela 

Wysłany: 2016-01-08, 11:13   

to zależy, najlepiej wypróbuj. Możesz udać się do lekarza rodzinnego z prosbą, by wypisał Ci wniosek o balkonik a NFZ. W sklepie wypróbuj. Moja mama na kółkach jechała za wózkiem, miała taki bez kółek - kroczący.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

anna 

Wysłany: 2016-01-08, 11:20   

dla mnie kroczavy balkonik nioe zdawal rezultatu dla mnie jest najlepszy chodzik bo mozna usiać

Ela 

Wysłany: 2016-01-08, 11:29   

Dlatego rzeba wypróbować, każdy ma inne potrzeby.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

LordDino 

Wysłany: 2016-01-08, 22:41   

Jak ma robić za podporę/zaparcie się to kroczący nie 4 koła. Jak tylko do przemieszczania się to 4 koła. Wiem, bo mama miała i ostatnio widziałem w pracy u dzieci niepełnosprawnych.

franek 
Administrator

Wysłany: 2016-01-09, 09:42   

Wybieram

http://allegro.pl/podpork...5677770852.html

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

anna 

Wysłany: 2016-01-10, 08:21   

mam podobny

AGATA 

Wysłany: 2016-01-10, 15:58   

Fajny , napewno będzie ( przynajmniej tak wygląda ) na stabilny

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-10-21, 17:37   

franek napisał/a:
Wybieram

http://allegro.pl/podpork...5677770852.html

Franku
taki ma Dorotka i polecam jest lekki i bardzo praktycznie się składa

stasia21 

Wysłany: 2016-10-29, 08:50   

Franku , Zbyszek też już ma balkonik, jest bardzo zadowolony
bo może wychodzić na dwór samodzielnie i nie przewracać się.
Balkonik możesz kupić w sklepie medycznym tu odbierzesz model jaki Tobie będzie odpowiedni.
Lekarz rodziny wystawia zlece na zakup balkonik i masz refundację, tylko zlecenie musi zaakceptować nfz.

Ela 

Wysłany: 2016-10-30, 21:23   

Franek to pisał w styczniu, już dawno sobie kupił. Gdzieś w internecie, na Allegro, jeśli dobrze pamiętam.

— Jan Paweł II

franek 
Administrator

Wysłany: 2016-10-31, 09:36   

stasia21 napisał/a:
Franku , Zbyszek też już ma balkonik, jest bardzo zadowolony
bo może wychodzić na dwór samodzielnie i nie przewracać się.
Balkonik możesz kupić w sklepie medycznym tu odbierzesz model jaki Tobie będzie odpowiedni.
Lekarz rodziny wystawia zlece na zakup balkonik i masz refundację, tylko zlecenie musi zaakceptować nfz.

Ja mam za dużą rentę i wiele rzeczy nie należą się mi - a balkonik mam z Allegro płaciłem 400 zł - mówię, że "odzyskałem samodzielność"

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Beata 

Wysłany: 2016-10-31, 09:52   

Franek był w Aleksandrowie z tym balkonikiem ,bardzo szykownie wyglądał :cwaniak:

franek 
Administrator

Wysłany: 2016-11-01, 00:39   

:drzewo-tanczy:
Beata napisał/a:
Franek był w Aleksandrowie z tym balkonikiem ,bardzo szykownie wyglądał :cwaniak:
:drzewo-tanczy:

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-11-02, 18:38   

:kwiatek1: Witam , Franek jeśli można wiedzieć ile lat już chorujesz ? Ja choruję od 2014 i już od kilku miesięcy mam chodzik - balkonik - muszę powiedzieć , że bardzo mi ulepszył życie - sama chodzę z psem na spacer i do sklepu - pozdrawiam :kwiatek1:

franek 
Administrator

Wysłany: 2016-11-03, 08:52   

Beata Murawska napisał/a:
Witam , Franek jeśli można wiedzieć ile lat już chorujesz ? :

Choruję od "urodzenia" :rotfl: Ale objawy mam od ok 2010 - a Balkonik to "mistrzostwo świata"

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Beata 

Wysłany: 2016-11-03, 09:15   

ja identycznie jak Franek ,a w domu chodze sama , natomiast balkonik to wspaniala pomoc na zewnatrz :radosne-sloneczko:

anna 

Wysłany: 2016-11-10, 16:18   

to prawda ja dzięki rehabilitacji w domu staram się chodzić bez balkonika,mam trójnóg :drzewo-tanczy:

LordDino 

Wysłany: 2016-11-25, 09:57   

Witam i na mnie ;przyszła pora zakupu balkonika. Tylko potrzebuje go do chodzenia w nocy (toaleta) i cały dzień będzie stał w kącie. Więc chcę kupić składany, bo może go chować będę. I tu pytanie do bardziej doświadczonych balkonowców. Czy ważna w znaczeniu dobra jest firma wykonująca, czy musi coś mieć żeby był dobry.Powinien być 4 kołowy z możliwością siadania (taki mierzyłem)

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-11-25, 10:49   

:kwiatek1:
LordDino napisał/a:
Witam i na mnie ;przyszła pora zakupu balkonika. Tylko potrzebuje go do chodzenia w nocy (toaleta) i cały dzień będzie stał w kącie. Więc chcę kupić składany, bo może go chować będę. I tu pytanie do bardziej doświadczonych balkonowców. Czy ważna w znaczeniu dobra jest firma wykonująca, czy musi coś mieć żeby był dobry.Powinien być 4 kołowy z możliwością siadania (taki mierzyłem)
Witam ja mam trzy / dwa w domu ;gdyż mam mieszkanie dwupoziomowe i jeden na dworze koło domu korzystam z niego jak wychodzę z psem lub do sklepu - wszystkie mam z siedziskiem jest to bardzo przydatne nawet do przewiezienia czegoś np. herbaty czy talerza z zupą na zakupach można to siedzisko wykorzystać na zakupy :kwiatek1: Latem jak przychodzili znajomi to wszyscy na tym siadali tak im się podobał ha ha :kwiatek1: Co do firmy to nie wiem gdyż mąż dwie sztuki zakupił mi na giełdzie rzeczy używanych firmy niemieckiej są lekkie i bardzo skrętne .Co do kół to wydaje mi się że czym większe to tym lepsze ale to Ty musisz go wziąźć do ręki i zobaczyć czy Ci odpowiada .Nie wiem gdzie będziesz go kupował u mnie nie było z tym problemu gdyż w moim mieście są dwa sklepy ortopedyczne które są świetnie zaopatrzone w sprzęt dla inwalidów :kwiatek1: Pewo wisz , że to możesz mieć ze zniżką tylko trzeba mieć zlecenie od lekarza rodzinnego :kwiatek1: pozdrawiam i życzę udanego zakupu i zadowolenia z niego Zobaczysz jak to Ci ułatwi nasze popaprane życie :kwiatek1:

LordDino 

Wysłany: 2016-11-25, 11:52   

Ja to wezmę na fakturę i mi fundacja z 1 % odda (Cały koszt). U mnie sklep jest cienki prędzej allegro. Wybór będzie prosty tylko myślałem, że na coś trzeba uwagę zwrócić jak nie to ok.

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-11-25, 13:29   

LordDino napisał/a:
Ja to wezmę na fakturę i mi fundacja z 1 % odda (Cały koszt). U mnie sklep jest cienki prędzej allegro. Wybór będzie prosty tylko myślałem, że na coś trzeba uwagę zwrócić jak nie to ok.
:kwiatek1: Jak na allegro to ten co Franek pokazuje w swojej odpowiedzi - zobacz tam jest link - też mam z tymi kółkami - polecam / zobacz jeszcze ten też go nam używam go na zakupy / :http://allegro.pl/podporka-4-kola-al-z-podnozkiem-wozek-transportowy-i6476284858.html

LordDino 

Wysłany: 2016-11-25, 15:09   

U mnie musi być możliwość składania ten się ciekawie składa.

http://allegro.pl/podpork...6601175086.html

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-11-25, 16:44   

LordDino napisał/a:
U mnie musi być możliwość składania ten się ciekawie składa.

http://allegro.pl/podpork...6601175086.html
:kwiatek1: Tak, fajnie się składa jak jeździsz samochodem to też łatwiejszy jest do włożenia do bagażnika - pozdrawiam :kwiatek1:

LordDino 

Wysłany: 2016-11-25, 17:30   

No na pewno go jakoś transportował będę i im mniejszy tym lepszy i lekki jest całość niecałe 8 kilo.

anna 

Wysłany: 2016-11-27, 11:05   

ja mam trojnóg i bardzo zdaJE sprawe moge z nim chodzięć do toealety

LordDino 

Wysłany: 2016-11-27, 11:45   

Ale jednak jak bym leciał to balkonik pewniejszy i bardziej uniwersalny.

anna 

Wysłany: 2016-11-27, 17:36   

na dworze chode z balkonikiem tylko wdomu dzieki reha bilitacji wzmocniły sie nogi

Ela 

Wysłany: 2016-11-27, 20:09   

Czyli jest możliwa jakaś tam poprawa w naszej chorobie? Widzę, że dużo lepiej piszesz.
Znalazłam dla porównania Twój stary post z ubiegłego roku
Cytat:

Temat: zaburzenia mowy
anna
Wysłany: 2015-06-03, 09:50 Temat: zaburzenia mowy

:witos: masdz racje do mnie lporzyjedfza do domo wlasnoie dzisiaj mam wizyte :drzewo-tanczy:

Ten jeszcze nie był zły, potem bylt takie, że czasem nie wiedziałam o co Ci chodzi, a potem zaczęła pisać za Ciebie córka.
Ania, a jak z chodzeniem teraz?

— Jan Paweł II

LordDino 

Wysłany: 2016-11-29, 17:06   

No w sumie to ja chodzę sam po domu tylko się boję upadku. Średnio przyjemnie podnosić 100 kilowe ciałko z gleby i polecieć też nie kolorowo.

Ela 

Wysłany: 2016-11-29, 19:28   

To ćwicz jak najwięcej, żebyś przestał upadać, ja teraz tylko sporadycznie, a kiedyś bardzo często leciałam. Głowa też mi się zaczynała trzęść, a teraz już nie. Ale kokretnie nie wiem, co pomogło, pewnie wszystko razem.
Masz chyba blisko do tego rehabilitanta, który chce kupić pragmę, zacznij już teraz.

— Jan Paweł II

anna 

Wysłany: 2016-11-30, 08:05   

:witos: z chodzeniemm jest lepiej dawno niee zaliczyłam gleby,dzięki podwiewszkom z mobciązeniem :drzewo-tanczy:

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-11-30, 11:54   

anna napisał/a:
:witos: z chodzeniemm jest lepiej dawno niee zaliczyłam gleby,dzięki podwiewszkom z mobciązeniem :drzewo-tanczy:
:kwiatek1: Aniu jeśli można wiedzieć co to są te podwieszki - czy to są takie ciężarki na rzepa ? ja tęż takie mam - mają po 1 kg. :kwiatek1:

Ania 

Wysłany: 2016-11-30, 14:07   

Dzień dobry Beata.
Pisałam do Ciebie na pw podałam adres e-mail i telefon napisałaś dziękuję.
Więc piszę znowu , bo widzę jak się borykasz, a wynika to z braku wiedzy i konsultacji

Tak moje zdanie jest takie: poszukaj dobrego rehabilitanta, który ma wiedzę i doświadczenie taki jest Pan Marek we Wrocławiu, to jego strona.Skontaktuj si e z nim , zobaczy , Twoje wady i zalety wq naszej chorobie, powie jak co robić i ćwiczyć , aby utrzymać wszystko w miarę dobrej kondycji. Do P Marka chodzi Ela lekarz z Leśnej i jest bardzo zadowolona.
Przyjechanie z Głogowa, chyba Ciebie nie przerasta.
Kłaniam się.

Ośrodek Promocji Zdrowia i Rehabilitacji Ruchowej SALUBER
saluber.pl

Ela 

Wysłany: 2016-11-30, 19:48   

Aniu z Kalisza :) równowagę masz lepszą chyba raczej przez inne ćwiczenia, obciążniki, masaże, wirówki też są potrzebne, ale tylko pomagają w usprawnieniu. Masz dużo różnej rehabilitacji i do tego dobrej, dlatego widać efekty. Ja też korzystam czasem z obciążników, ale noszę je na prawym nadgarstku, bo mam prawą stronę slabszą, ale już mniej, bo bardzo nad tym pracuję.

A do Wrocławia mam coś kolo 170 km w jedną stronę i uważam, że rehabilitacja tam mi bardzo dużo daje, bo pan Marek jest rewelacyjny. Miałam duzo różnych rehabilitantów i być może są rownież inni dobrzy, ale ja nie spotkałam jeszcze takiego.

— Jan Paweł II

anna 

Wysłany: 2016-12-01, 11:28   

dziękuje Ela za miłę słowa a podwieszki to musi być szpital rehabilitacyjny są to cwiczenia w obciążeniu to jest taka kklatka w której kładzie się i podwieszają nogi albo ręce ja mam i to ito a w domu tyeż mam cięzarki na nogi 1kg pomagaja w choidzeniuto prawda w tym roku wszędzie była super rrehabilitacja na wet robiłam ćwiczwenia zpoczątku choroby

Ania 

Wysłany: 2016-12-01, 14:25   

Moim zdaniem to urządzenie to UGUL, posiada każdy ośrodek rehabilitacyjny.
Kłaniam się.

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-12-01, 14:30   

dokładnie chodzi o UGUL - podwieszki można zrobić z obciążeniem nie tak jak na zdjęciu i spokojnie ćwiczyć zwiększając dowolnie wagę obciążenia

Faktycznie takie urządzenie mają w każdym punkcie rehabilitacyjnym więc można załatwić to bezpłatnie na NFZ

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-12-01, 14:37   

dodam tylko że takie rzeczy można robić w domu samemu - zapewne każdy pamięta huśtawki dla dzieci zakładane na futryne :)

Takie haki w futrynie wykorzystujemy do zaczepienia kółka do wyciągu które można kupić nawet w markecie budowlanym - przekładamy linke (którą również można kupić w markecie budowlanym)
Na jednym końcu linki montujemy uchwyt na rękę lub nogę a na drugim obciążenie - jakiś woreczek do którego wsypujemy np piasek.
iością piasku regulujemy obciążenie

To taki Adam Słodowy :)

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-12-01, 16:20   

Ania napisał/a:
Dzień dobry Beata.
Pisałam do Ciebie na pw podałam adres e-mail i telefon napisałaś dziękuję.
Więc piszę znowu , bo widzę jak się borykasz, a wynika to z braku wiedzy i konsultacji

Tak moje zdanie jest takie: poszukaj dobrego rehabilitanta, który ma wiedzę i doświadczenie taki jest Pan Marek we Wrocławiu, to jego strona.Skontaktuj si e z nim , zobaczy , Twoje wady i zalety wq naszej chorobie, powie jak co robić i ćwiczyć , aby utrzymać wszystko w miarę dobrej kondycji. Do P Marka chodzi Ela lekarz z Leśnej i jest bardzo zadowolona.
Przyjechanie z Głogowa, chyba Ciebie nie przerasta.
Kłaniam się.

Ośrodek Promocji Zdrowia i Rehabilitacji Ruchowej SALUBER
saluber.pl
:kwiatek1: Cześć pisałam do Ciebie wczoraj , ale się okazało, że mam problem z emailami i pw i moje wiadomości nie dochodzą do Ciebie także ja nie dostałam żadnej wiadomości od Ciebie . Ale bardzo dziękuję za informację o rehabilitancie na pewno skorzystam na razie po Nowym Roku idę na wizytę u mnie w mieście - poz

Ania 

Wysłany: 2016-12-01, 18:15   

Jutro będę na rehabilitacji u P Marka, to jeśli pozwolisz wspomnę o Twojej wizycie.
Kłaniam się.

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-12-01, 18:28   

Ania napisał/a:
Jutro będę na rehabilitacji u P Marka, to jeśli pozwolisz wspomnę o Twojej wizycie.
Kłaniam się.
:kwiatek1: Dziękuję bardzo :kwiatek1:

Ania 

Wysłany: 2016-12-02, 14:07   

:slonce2:
Dzień dobry.,BEATA.
Byłam na rehabilitacji, wspomniałam o Tobie, że chcesz przyjechać oczywiście nie czekaj długo, dzwoń i się umawiaj, wiedzy nigdy za wiele, myślę,że droga jest jeszcze przejezdna to można takie spotkanie szybko zaliczyć, a potem myśleć co dalej.
Kłaniam się.

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-12-02, 18:26   

Ania napisał/a:
:slonce2:
Dzień dobry.,BEATA.
Byłam na rehabilitacji, wspomniałam o Tobie, że chcesz przyjechać oczywiście nie czekaj długo, dzwoń i się umawiaj, wiedzy nigdy za wiele, myślę,że droga jest jeszcze przejezdna to można takie spotkanie szybko zaliczyć, a potem myśleć co dalej.
Kłaniam się.
:kwiatek1: Witam :kwiatek1:
Aniu jeszcze raz Ci bardzo dziękuję Mój wyjazd będzie zależny od wolnego mojego męża ,ale na pewno skorzystam skoro Wy tak go chwalicie .
U nas na dolnym śląsku nie ma dużych opadów zresztą my już tak mamy od kilku lat słabe zimy - :balwan_1:

Ela 

Wysłany: 2016-12-02, 19:44   

:radosne-sloneczko: Cieszę się, może się spotkamy kiedyś? Tylko że chyba do świąt już nie zdążę, bo mogę tylko w soboty jeździć.

— Jan Paweł II

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-12-02, 19:54   

Ela napisał/a:
:radosne-sloneczko: Cieszę się, może się spotkamy kiedyś? Tylko że chyba do świąt już nie zdążę, bo mogę tylko w soboty jeździć.
:kwiatek1: Tak jak piszesz może się spotkamy - idą święta także My kobiety mamy już na pewno nimi zapełnione głowy :hoho:
Jeśli ktoś by miał ochotę kiedyś zwiedzać Głogów to zapraszam do mnie :drinks:

Damiansos 

Wysłany: 2016-12-11, 12:02   

Ja jestem z Głogowa

Odpowiedz do tematu